Moja umowa z Orange

Czołem!
Dostałem wiele próśb o wrzucenie umowy, którą podpisałem z Orange. Niestety nie ma w niej żadnych konkretów, a jedynie na ostatniej stronie akceptacja regulaminów i cenników ofert i promocji obowiązujących w tamtym czasie.

Niemniej, wrzucam umowę poniżej. Zamazałem jedynie wszystkie dane wrażliwe:

Umowa z Orange - strona 0/9

Umowa z Orange - strona 1/9

Umowa z Orange - strona 2/9

Umowa z Orange - strona 3/9

Umowa z Orange - strona 4/9

Umowa z Orange - strona 5/9

Umowa z Orange - strona 6/9

Umowa z Orange - strona 7/9

Umowa z Orange - strona 8/9

Umowa z Orange - strona 9/9

Kruczek znalazł się w regulaminie usługi LTE bez limitu

W samej umowie nic o limitach nie ma, ale byłem pewny, że Orange gdzieś w jakimś aneksie do załącznika do regulaminu jakieś usługi się doskonale zabezpieczyło, żeby w nielimitowanym internecie móc lejkować użytkowników. I miałem rację – taki zapis znalazł się w regulaminie usługi Nielimitowane LTE.

Podkreślam – to nawet nie jest regulamin mojej taryfy, czy planu abonamentowego, a jedynie jednej z usług, która miała zapewnić nielimitowany dostęp do LTE.

Wspomniany dokument, który dostałem na maila po rozmowie z BOK: Nielimitowane_LTE.pdf

Jak widzicie, pakując się w abonament nie wystarczy przeczytać umowy. Razem z umową trzeba dokładnie czytać wszystkie regulaminy taryf, planów abonamentowych, usług, pakietów wraz ze wszystkimi załącznikami.

Sam dałem w tej kwestii ciała. Uznałem, że skoro w umowie nie ma mowy o żadnych ograniczeniach, a konsultant zapewniał, że internet jest nielimitowany, to nie muszę wgłębiać się w szczegóły poszczególnych ofert – tym bardziej, że w czasie negocjacji przez telefon oferty są często nieco modyfikowane i dostosowywane pod klienta. Przynajmniej w moim przypadku tak było, że coś tam miałem dokładane ponad standardową ofertę, bo się początkowo wahałem przed podpisaniem umowy.

Tak, jak wspomniałem we wcześniejszym poście – od strony prawnej Orange może mówić, że rączki ma czyste, bo przecież w § 2 w punkcie 2 regulaminu usługi Nielimitowane LTE będącej częścią mojego planu abonamentowego wyraźnie napisali, że mogą.

A ja nadal będę twierdził, że czuję się oszukany przez Orange.

Dzięki za uwagę.

Pozdrawiam!
Łukasz

Jedna myśl na temat “Moja umowa z Orange”

Możliwość komentowania jest wyłączona.