300x Nie polecam Orange LTE!

Hej. W pierwszym poście obiecałem Wam, że każdego dnia, w którym będę miał lejek od Orange, będę pisał po 20x „Nie polecam Orange LTE!”.

W praktyce tak mi to weszło w krew, że to swoje zadanie domowe wykonuję codziennie (nawet teraz, gdy rozpoczął mi się nowy okres rozliczeniowy i chwilowo lejka nie mam). Codziennie też wrzucam zdjęcie zapisanej karki na fanpage Orange 🙂

Do dzisiaj napisałem „Nie polecam Orange LTE!” już 320 razy. Do końca umowy pozostało 329 dni, więc jeszcze kilka długopisów chyba wypiszę przed zakończeniem tej akcji 😀

Pozdrawiam!
Łukasz

4 myśli na temat “300x Nie polecam Orange LTE!”

 1. Pychoterapia?

  Ja moglbym napisac – nigdey wiecej T-Mobile.pl po tym jak moj internet domowy w Polsce do 60Mbit przycieli do 8kbit/s po sciagnieciu chyba 40Gb danych w ciagu dnia. Naruszenie stabilnosci sieci. Do konca okresu rozliczeniowego bylo 8kbit.

  Czy mialem pretensje – nie, bo wiem jak to dziala. Na stacji bazowej bylo dostepne 225Mbit ale dla wszystkich uzytkownikow. Potem zrobili LTE2600 i dodali agregacje pasma i jest lepiej, ale nie da sie myslec o 1 Tb i wiecej.

  1. Będzie można cały miesięczny pakiet internetu zużyć nie w 3 godziny, ale w w pół godziny! 🙂 Super!

   Pozdrawiam serdecznie!
   Łukasz

   1. To jeszcze zalezy czy dana stacje na danzm osiedlu domkow jednorodyinnzch uybroja w komplet poywolen radiowzch i czz ja odpala,

    Plaz np. odbecnie odpala stacje z kompletem pozwolen radiowych. Z tego co wiem robia to pragmatycznie z oszczednosci. Jedno pozwolenie to 4600PLN wiec lepiej wydac od tazu a nie pozniej uzupelniac bo taniej.

    Dopoki nie bedzie wiecej femtoceli i pikoceli to nic sie nie pchnie do przodu, jednak 5G ma byc w 2020 roku juz niby (podobnie jak te miliony samochow i mieszkan z mieszkan plus).

    W USA choc tam LTE w inneym zakresie technologicznym (EV-DO, inne zakresy CDMA, FDMA zamiast TDMA) to chca administracyjnie zmusic wszystkich operatorow do wspolpracy – wszyscy beda musieli obligatoryjnie robic Site Sharing. W Europie dzis jest MORAN czasami stosowany Multiple-Operator Radio Access Network (MORAN) i w niektorych miejscach z anten Tmobile.pl sieje sie sygnal Play (oczywiscie na zakresie czestotliwosci Play).

    A co do wykorzystywania pakietu zamiast w 3 godziny to w 0.5 godziny autorze to nie bylbym tego taki pewien -jak podlacza do tego wszystkiego 5G wszystkie lodowki, ktore beda same zamawiac jogurty gdy sie stare przeterminuja, gdy mikrofalowe kuchenki podlacza ktore beda sie same wlaczac i tak dalej to moze sie jeszcze okazac ze jak sie po IPv6 rozda iles tam wykladniczo wiecej urzadzen i boty zaczna ze soba komunikowac, sieci neuronowe, sztuczna inteligencja – to mimo iz ten ruch machine to machine jest formalnie malenki – nie bylbym tego taki pewien czy sie nie zapcha.

    Zwlaszcza ze propagacja fali 3.7Ghz i wyzej jest o wiele trudniejsza niz LTE 1800 czy 2100 ale akurat tutaj wlasnie te pikokomorki pewnie na kazdej latarni, lawce w parku, koszu na smieci, slupku reklamowym, znaku drogowym pomoga.

    Pozdrawiam.

Możliwość komentowania jest wyłączona.